Dikkat Eksikliği

Yetişkinlerde veya çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite belirtileri bebeklik döneminden itibaren gözlemlenebileceği gibi genellikle okul çağında açığa çıkar.

Bunun sebebi: çocuklarda dikkat eksikliğinin öğrenme güçlüğüne sebep olmasıdır. Bir önceki yazımızda hiperaktif çocuğun belirtileri (hiperaktivite belirtileri) ve çocuklarda dikkat eksikliği belirtilerinden bahsetmiştik. Bu yazıda ise dikkat eksikliği ve hiperaktivite belirtilerinden ziyade aşağıdaki tedavi süreçlerini açıklayacağız.

DİKKAT EKSİKLİĞİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ

  • İlaçsız dikkat eksikliği tedavisi
  • İlaçlı dikkat eksikliği tedavisi
  • Dikkat eksikliği tedavisinde kullanılan ilaçlar ve yan etkileri (dikkat eksikliği ilacı, hiperaktivite ilaçları, dikkat eksikliği için ilaç kullanmanın artı ve eksileri, dikkat eksikliğinde kullanılan ilaçlar nelerdir? Vs.)

İLAÇSIZ DİKKAT EKSİKLİĞİ TEDAVİSİ

İlaçsız dikkat bozukluğu tedavisi için en etkili yöntem düzenli egzersiz yapmaktır. Bu egzersizlerin büyük bir bölümünü beyin egzersizleri; küçük bir kısmını ise fiziksel egzersizler oluşturur. Yani, dikkat eksikliğine ilaçsız çözüm konusunu iki başlık altında inceleyebiliriz.

A)Beyin Egzersizleri Yapmak

B)Fiziksel Egzersizler Yapmak

Beyin Egzersizlerinin Dikkat Bozukluğu Tedavisinde Kullanılması

Beyni tembelleştirip çeşitli fonksiyonlarında (örn:dikkat ve konsantrasyon) kayıplar yaşamamak için fiziksel egzersizler gibi beyin egzersizlerine de ihtiyaç vardır. Gündelik yaşantımızda beynimizi kullanıyoruz ve mecburen yaptığımız bu davranışın egzersiz niteliği var fakat DEHB problemi ile savaşıyorsak beyin egzersizleri konusunda daha bilinçli ve seçici olmamız gerekmektedir. Çeşitli bilmeceler, bulmacalar ve oyunlar dikkat eksikliği tedavisinde etkin rol oynar. En iyi yöntem ise Özel Su Eğitim Beyin Egzersizleri’ni günlük belirli bir süre uygulamaktır.

Özel Su Eğitim Dikkat Egzersizleri: Şimdi Deneyin

Özellikle dikkat ve konsantrasyon gelişimi sağlayan Özel Su Eğitim’ın çocuklarda sözel, sayısal ve görsel zeka gelişimine destekleyici resmi olarak PEDAGOJİK ÜRÜN olma özelliği de vardır. Tüm bu özellikleriyle çocukların derslerdeki başarısına olumlu etki eden Özel Su Eğitim beyin egzersizleri Doğa Okulları, Bahçeşehir Koleji, Okyanus Kolejleri gibi okullarda ders müfredatı olarak uygulanmaktadır.

Call Now ButtonDetaylı Bilgi İçin Arayın0312 326 95 60